Herzaman olduğu gibi siz değerli ziyaretçilerimiz için en kaliteli bilgiyi ve en doğru bilgiyi size sunmaktan gurur duyuyoruz ve bugün sizlere Ukrayna’da pilotaj eğitimi hakkında bilgiler vereceğiz. Türkiye’de Ukrayna eğitim konusunda uzun yıllar boyunca olouşan tecrübelerimizin bir diğeri olan pilotaj eğitimi hakkında detaylı bilgi vereceğim sizlere. Özellikle pilotaj ve havacılık meraklıları için bir nevi kılavuz görebilecek bir yazıdır ayrıca. Havacılık sektörü ilginç ve ilginç olduğu kadarda anlaması güç bir sektördür. Eğitimi, iş hayatı ve diğer tüm süreçleri ile öğrencilerin kafasını çok kısa sürede karıştırmayı başarır. Pilotaj eğitimi almak isteyen öğrenci adaylarımıza ilk olarak en basit dille hangi süreçlerden geçeceğini anlatmanın doğru olacağını düşünüyorum. Pilotaj eğitimi almadan önce, hangi pilotluk okulunun hangi lisansları vediklerini ve bu lisansları hangi havacılık birliğinin onayladığını bilmeleri gerekmektedir. Dünyada başlıca havacılık birlikleri şunlardır;

 • ICAO (Tüm dünya’da geçerliliği olan lisanstır. Denklik şartlarına uygundur.)
 • EASA (Avrupa Birliği’nin pilotaj lisans türüdür)
 • JAR-FLC (JAA üyesi ülkelerde geçerli lisanstır.)

Bu lisans türlerini bilmeniz yeterlidir. Şimdi gelelim önemli noktaya, Hangi lisansı almam en mantıklısı? Sorunuzun cevabı aslında yazının içerisinde saklı yani ICAO. Dünyaca geçerliliği olan ve bu lisans türüyle rahatlıkla iş bulabileceğiniz (Türkiye’de de geçerlidir.) bir lisans türüdür. Yani ICAO onaylı lisanslarınızı almanız bu işteki kilit nokta diyebilirim. Peki neden diğerleri mantıklı değil. Bu sorunun cevabı kişiden kişiye ve kariyer hedeflerinize göre değişiklik gösterir. Öncelikle ne yapmak istediğinizi ve nerde çalışmak istediğinizi önceden düşünmeniz gerekiyor. Ben Amerika’da çalışıcam ya da ben Türkiye’de, Rusya’da, Avrupa’da çalışıcam demek farklı eğitim gereksinimlerinide beraberinde getiriyor. Yani farklı lisans türünde eğitim almanız gerekiyor.

Şimdi gelelim ikinci duruma peki benim alacağım eğitimin adı nedir? Sizin alacağınız eğitimin adı 0-ATPL eğitimi (Sıfırdan ATPL). Bu eğitim ile siz mezun olduktan sonra havayollarına giriş iş başvurusunda bulanacak duruma gelmektesiniz. Yani 0-ATPL eğitimin adı, ICAO eğitimin onayını ve lisansını veren kuruluşun. Şimdi biraz daha detaya girelim. ATPL açılım olarak ingilizcede Aircraft Transportation Pilot Licence diye geçmektedir. Türkçe olarak Havayolu Nakliye Pilot Lisansı (Nakliye kelimesi aklınızı karıştırmasın yolcuda taşıyabilirsiniz bu lisans ile) olarak isimlendirilir. Bu eğitimin içeriği geniştir ve eğitim süresi ortalama 18 ile 24 ay sürmektedir. Eğitim içeriğinde birçok alt eğitim bulunmaktadır. Örnek olarak PPL, CPL, IR, MR ve teori eğitimleri gibi. Buraya kadar herşeyin açık olduğunu düşünüyorum, sorunuz olursa aşağıya telefon numaramı bırakacağım ordan bana ulaşabilirsiniz.

Neden Ukrayna’da Pilotaj Eğitimi Almalıyız?

Şimdi gelelim neden Ukrayna’da pilotaj eğitimi almalıyız? Başlıca sebeplerinden biri uygun fiyatlı olması. Avrupa ve Türkiye’de ki tüm havacılık okullarından daha uygun ve daha kaliteli eğitim olanağı sağlıyoruz. 6 tek motorlu HAZ-60, 1 Cessna 152, 1 Cessna 172 ve 1 adet Beechcraft Duke 60 uçağımız bulunmaktadır. Konaklama ve tüm giderleriniz için ekstra bir ödeme yapmadan isterseniz hem üniversitenizi hemde pilotajı beraber, isterseniz sadece pilotaj eğitimini alabilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi bünyesinde çok kaliteli ve güvenli eğitim almak için bize yukarıda bulunan iletişim üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’da Pilotaj Eğitimi için Şartlar;

 • Havacılık ve Pilotaj konusunda ilgili olmak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • En az lise ve dengi okullardan mezun olmak
 • Ciddi sağlık sorunları yaşamamak
 • İngilizce bilmenize gerek yok, Sıfırdan eğitimi biz veriyoruz!

Eğitiminizi Ukrayna’da bulunan okulumuzda aldıktan sonra rahatlıkla Türkiye’de çalışabilirsiniz. Bunun için bir engel bulunmamaktadır. Alacağınız lisanslar Türkiye’de geçerlidir. Ayrıca alacağınız eğitimler üniversite ve havacılık okulumuz tarafından onaylıdır. Eğitimlerimiz yılda 3 sefer açılmaktadır. Teori ve pratik eğitimlerin yanı sıra ayrıca dil eğitimlerimizde bulunmaktadır. Aklınızda dil konusunda bir korku varsa bunu hemen silip atın. Biz öğrencilerimizden hiçbir dil şartı aramıyoruz. Dil eğitiminizi üniversite bünyesinde sıfırdan alacaksınız, bu sayede hiçbir dil bilmeden dahi pilotaj eğitiminize başlayabileceksiniz. Öğrencilerimiz mezun olmadan önce hem İngilizcelerini, hemde Rusçalarınız geliştirmiş olacaklardır.

Ukrayna’da pilotaj eğitimi için bizimle iletişime geçmeye karar verdiyseniz öncelikle şunları unutmayın: Ukrayna’da ve Dünya’da verilen hiçbir pilotaj eğitimi üniversite kapsamına alınmaz. Türkiye’de bazı üniversiteler “Pilotaj Bölümü” diye bir bölüm yaratarak mühendislik eğitiminin yanında son 2 sene pilotaj eğitimini anlaştıkları “Özel Uçuş Okulları” ile vermektedirler. Bu sebeple aslında “Pilotaj Bölümü” diye adlandırılan bir bölüm doğru değildir. Bu bölümü şu şekilde adlandırmak gerekir, Mühendislik eğitiminin yanında verilen özel pilotaj eğitimi. Bu sebeple lütfen araştırın ve tüm ön bilgilere sahip olun. Ukrayna’da pilotaj bölümünde eğitim görmek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin. Son olarak, Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi ile anlaşmalı resmi tek temsilcisiyiz.

64 yorum

 • Fatih Yalcin

  Merhabalar
  Ukrayna da PIC ucuslarini tamamlamak istiyorum. Fiyatlar hakkinda bilgi verebilir misiniz

  • Uzman Danışman

   Merhabalar Fatih Bey, Ukrayna’da TIME BUILT (PIC) uçuşlarınızı tamamlamanız için fiyat bilgisi ve uçak tipleri hakkında tüm bilgiler e-posta adresinize gönderildi. İlginiz için teşekkür ediyoruz.

 • ERGİN ARSLAN

  Merhabalar ,
  Ukrayna da ticari uçuş eğitimi almak istiyorum , Bunun için fiyat bilgilerini şahsıma mail atarmısınız.
  Saygılarımla

  • Uzman Danışman

   Merhabalar Ergin Bey, Ukrayna’da ATPL Eğitimi hakkında detaylı bilgi e-posta adresinize gönderilmiştir. İlginiz için teşekkür ediyoruz.

 • Kürşad Kürtüloğlu

  Merhabalar, pilotaj eğitimi için fiyat bilgisini mailime gönderebilir misiniz?

  • Uzman Danışman

   Kürşad bey iyi günleri dilerim. E-posta adresinize Ukrayna’da Pilotaj Eğitimi hakkında gerekli bilgileri gönderdim incelemenizi rica ediyorum.İlginiz için teşekkür ederiz.

 • Yekta ERPOLAT

  Merhabalar ,
  Ukrayna da ticari uçuş eğitimi almak istiyorum , Bunun için fiyat bilgilerini şahsıma mail atarmısınız.
  Saygılarımla

  • Uzman Danışman

   Yekta bey merhabalar, Ukrayna’da Ticari Pilot Lisansı (ATPL) için bilgilendirici bilgi ve ücret hakkında detaylı e-posta adresinize gönderildi. İlginiz için teşekkür ederiz.

 • Nuh

  Merhabalar, Ukrayna da ucus eğitimi almak istiyorum.Fiyatlarını öğrenebilir miyim?

  • Uzman Danışman

   Nuh bey merhabalar, Ukrayna’da uçuş eğitimi hakkında bilgilendirici mail adresinize gönderilmiştir. Dolar artışından etkilenmemeniz için kurları sabitledik. ATPL eğitimlerimiz artık daha uygun ve kusursuz verilmektedir. İlginiz için teşekkür ederiz.

 • İsmet can

  Merhaba kolay gelsin lise mezunuyum pilotluk düşünüyorum burada başlasam okula türkiyede denkliği geçiyormu ve fiyat nedir

  • Uzman Danışman

   Merhaba İsmet Bey, Öncelikle detaylı açıklama e-posta olarak gönderildi. Lise mezunu olarak pilotaj eğitimi alabilirsiniz ancak iş hayatınızda iş bulma sürecinizde sorun yaşarsınız. Ukrayna’da pilotaj eğitimi alırken, Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi tarafından verilen lisans eğitimi alabilirsiniz, üniversite ile anlaşmalıyız. Bu konuda en uygun fiyat garantisi sunmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

 • Melih Türkmen

  Merhabalar Ukrayna’da uçuş eğitimi için fiyatları öğrenebilir miyim ?

  • Uzman Danışman

   Merhaba Melih Bey, Ukrayna’da Uçuş Eğitimi hakkında detaylı bilgi mail adresinize gönderilmiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

 • Feyyaz

  Merhaba 0-ATPL eğitimi ve üniversite birlikte ve ayrı ayrı masraflari nedir ? Yardımcı olur musunuz?

  • Uzman Danışman

   Merhaba Feyyaz Bey, Ukrayna’da 0-ATPL eğitimi ve üniversite eğitimleri fiyat teklifleri e-posta adresinize gönderilmiştir. Detaylı bilgi için lütfen mail ya da telefon üzerinden bizimle iletişime geçin. İlginiz için teşekkür ederiz.

 • Murat

  Merhabalar ben Ukrayna’da ATPL eğitimi almak istiyorum ayrıca Tip eğitimi hakkında bilgi verir misiniz? Fiyatlara tip eğitimi de dahil midir? Kısacası fiyata dahil ve hariç olan şartları detaylıca bilgilendirirseniz sevinirim

  • Uzman Danışman

   Merhabalar Murat Bey, Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Gerekli belgeleri sizlere mail olarak gönderdik. ATPL eğitimlerimiz sıfırdan verilmekte olup, sizlerin TİP eğitimi için hazır duruma getirmektedir. Kendi bünyemizden TİP (Type Rating) eğitimi vermemekteyiz. Önerimiz TİP eğitimi için bir uöuş okuluyla değil, çalışacağınız şirketle anlaşmanız. Şartlarımız ICAO standartlarındadır. Teşekkürler.

 • Fatih

  Pilotaj eğitim ücretleri ne kadar tüm ücretler dahilmi uçuş eğitimi ücretleride dahil mi pilotaj eğitimine ücretleri?

  • Uzman Danışman

   Merhabalar Fatih Bey, tüm fiyatlar hakkında detaylı bilgi sizlere mail gönderilmiştir. Sizlere verdiğimiz eğitimler her şey dahil fiyatlardır. Yer eğitimlerinden (Teorik), Uçuş eğitimlerinize kadar ICAO standartlarında ATPL eğitimi alabilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

 • Hacı Emir

  Merhabalar pilotluk eğitiminde geçen süreç ve ücretleri öğrenebilir miyim?

  • Uzman Danışman

   Merhabalar Hacı Emir Bey, Pilotaj eğitimi süresi ortalama 18 ile 24 ay sürmektedir. Dilerseniz üniversite eğitimi ile pilotaj eğitimini birlikte alabilirsiniz. Ücretler mail adresinize gönderilmiştir. Teşekkürler.

 • merhaba pilotaj egitimi ücretini ögrenebilirmiyim ?

  • Uzman Danışman

   Merhabalar Mert Can Bey, Pilotaj eğitimi ücreti hakkında detaylar sizlere mail gönderilmiştir. Teşekkür ederiz.

 • Mustafa Turşucu

  Merhaba. Pilotaj eğitimi ve üniversite için fiyat bilgisi alabilir miyim. Teşekkürler.

  • Uzman Danışman

   Merhabalar Mustafa Bey, Ukrayna’da Pilotaj eğitimi ve Üniversite eğitimi hakkında tüm ödeme planları, içerikleri ve fiyatları bilgisi mail olarak gönderilmiştir. İlginize teşekkürler.

 • Hüseyin Araz

  Merhabalar, Ukrayna’da pilotaj eğitimi (0-ATPL) almayı düşünüyorum. Fakat bahsettiğiniz üzere aynı anda hem üniversite okumak hem de pilotaj okumak tahminime göre çok zor olacaktır. İkisini bir arada düzenli bir şekilde nasıl yürüteceğimiz hakkında bir ayrıntı var mıdır yoksa zorlanacağımız kesin midir? Eklemek gerekirse üniversitede okuyacağımız bölümler 4 yıllık mı yoksa 2 yıllık mı oluyor?

  • Uzman Danışman

   Merhabalar, Pilotaj ile Üniversite eğitimini beraber yürüten arkadaşlarımız bulunmaktadır. Genellikle mühendislik bölümlerini tercih ediyor öğrencilerimiz. Bizim bünyemizde 2 yıllık eğitim veren bir üniversite bulunmuyor. Biz ön lisans eğitimi vermiyoruz. Sadece 4 yıllık lisans üniversite eğitimi vermekteyiz. Pilotaj hakkında en hızlı yanıtlara bizi arayarak ulaşabilirsiniz. İletişim kısmından bize ulaşmanızı rica ediyoruz. Teşekkürler.

 • ahmed sarıkaya

  merhabalar . pılot olmak ıstıyorum . hıc bı bılgım yok . fıyat ve hangı egıtımlerı alsam en uyguna pılot olurum yazabılırmısınız

  • Uzman Danışman

   Merhabalar Ahmet Bey, Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. ATPL eğitimi alarak pilot olabilirsiniz. Ancak pilotaj eğitimi uygun bir eğitim değildir. İlk olarak sizden ricam Türkiye ve Avrupada yer alan uçuş okullarının fiyatlarını araştırmanızdır. PPL ile başlamanızı tavsiye ederim fiyat araştırmasına. Biz ICAO onaylı bir uçuş okuluyuz. Yani mezunlarımız tüm ICAO anlaşmalı ülkelerde uçabilirler. Detaylı bilgi için lütfen arayın. Teşekkür ederiz.

 • Ozan

  Merhaba fiyat bilgilendirmesi alabilirmiyim

 • Caner BAŞER

  Merhabalar lisans mezunuyum Ukrayna’da yüksek lisans programıyla ATPL eğitimi almak istiyorum genel bilgi ve fiyat bilgisi edinmek istiyorum. Teşekkürler.

 • Alparslan Kuzey Kıbrıs

  Merhaba iyi çalışmalar;
  Pilotaj eğitimi ve üniversite eğitimi için fiyatlarınız hakkında bilgi alabilir miyim?

  • Uzman Danışman

   Merhabalar Alparslan Bey,
   Sizlerden ricam iletişim üzerinden bize ulaşmanız whatsapp ya da telefon ile bizi arayabilirsiniz. Detaylı olarak bilgi sunmaktan memnuniyet duyarım. Teşekkürler.

 • Muhammet Burak

  Pilot okulu ile ilgili fiyat ve hangi şehirde oldugunu yazarmısınız mail adresime? Birde kiev de pilot okulu yokmu?

  • Uzman Danışman

   Muhammet Bey Merhabalar,
   Biz sadece Kharkov şehrinde hizmet veriyoruz. Detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz. Teşekkürler.

 • Sandokan

  Öncelikle sadece ppl lisansı eğitimi almak istiyorum
  Bu lisans Türkiyedede geçerli olacak mı?
  Süre ve tüm fiyat bilgisi iletirseniz çok memnun olurum
  İyi çalışmalar, kolay gelsin

  • Uzman Danışman

   Merhabalar,
   PPL lisans eğitiminiz Türkiye’de geçerlidir. PPL eğitimi hava şartlarına bağlı olarak 3 ile 6 ay arasında sürmektedir. Fiyat bilgisi için lütfen bize whatsapp ya da telefon üzerinden ulaşın. Teşekkürler.

 • Utku

  Ukrayna’da lisans eğitimimizi alarak pilotajı tamamladığımda Türkiye’de iş bulunabilirim mi bu sizin bu okula gönderip eğitimini tamamladıktan sonra mesleğe başlayan kişiler var mı ?Yardımcı olursanız sevinirim

  • Uzman Danışman

   Pilotaj lisansı uluslararası bir lisanstır. Mezun olduğunuzda mesleğinize başlamanız için önünüzde hiçbir engel olmayacaktır. Türkiye’de iş bulma olanağınız yüksektir. Ancak şunu unutmamak gerekir ki, pilot olabilmeniz için lise mezunu olmanız yeterli ancak iş bulabilmeniz için üniversite eğitimi almanız zorunludur. Çünkü neredeyse tüm hava yolları üniversite mezunu pilotları işe almaktadır. Biz Alim Education olarak sizlere verdiğimiz hizmetler arasında Ukrayna’da üniversite eğitimi sunmaktayız.

 • Deniz

  Merhaba, rica etsem ücretler hakkında bilgi gönderebilir misiniz?

  • Uzman Danışman

   Merhabalar, gerekli belgeler tarafınıza gönderilmiştir. Ukrayna’da pilotaj eğitimi konusunda tüm sorularınız için lütfen bizi arayın. Teşekkürler.

 • Serhat ULUDOĞAN

  Merhaba uçuş egitimi ucretleri hakkinda bilgi alabilir miyim?
  Tesekkur ederim.

 • Burcu

  Merhabalar,pilota eğitimi için fiyatlarınızı öğrenebilir miyim mailime gönderir misiniz ?

  • Uzman Danışman

   Merhabalar Burcu Hanım, Ukrayna’da pilotaj eğitimi ile ilgili fiyatlarımızı mail üzerinden paylaşmıyoruz. Lütfen bizimle iletişime geçin. Teşekkürler.

 • Merhaba lisans mazunuyum havacılıktan. Sizin üniversitelerde pilotajı yüksek lisans yapabilir miyim

  • Uzman Danışman

   Merhaba Sefa Bey, Pilotaj bir üniversite eğitimi değildir. Pilotaj uçuş okulunda alınan bir eğitimidir. Yüksek lisansı yapılamaz.

 • BÜlent

  Merhabalar Ukrayna’da üniversite ve pilotaj eğitimi almak istiyorum. fiyatlar nedir, hangi üniversiteler pilotaj eğitimi vermektedir.

  • Uzman Danışman

   Merhabalar, Pilotaj eğitimi Dünya’nın hiçbir yerinde üniversitelerde verilen bir eğitim değildir. EASA ve ICAO anlaşmalarına göre üniversiteler bu lisansı verme hakkına sahip değillerdir. Pilotaj uçuş okullarında alınan bir eğitimdir ve üniversite eğitimi ayıca alınmalıdır.

 • isa

  selamun aleyküm öncelikle size böyle derdimizi anlatabildigimiz icin böyle bir yazisma platformu oldugu icin tesekkür etmek istiyorum. benim bir sorum olacakti. ben acik ögretim lise mezunuyum lise diplomasini gecen yil aldim 2017. pilotluk okumak istiyorum askerligimi yaptim geldim. suanda yasim 25 . nasil baslamam gerekiyor nasil basvuru yapmam gerekiyor bana yarrdimci olursaniz cok cok sevinirim. fiyatlarinida bana atarsaniz taksitle ödeme mümkünse lütfen herseyi belirtiniz. simdiden tesekkür ederim iyi günler dilerim.

  • Uzman Danışman

   İsa Bey Merhaba, Kendi bünyemizde taksitlendirme ve ödeme kolaylıkları sağlamaktayız. Detayları görüşebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin.

 • Ayşe Özoğul

  Pilotaj eğitim ücretini öğrenebilir miyim?

  • Uzman Danışman

   Ayşe Hanım Merhaba, Pilotaj eğitimi ücretleri mail üzerinden paylaşamıyoruz. Lütfen bizimle iletişime geçin. Teşekkürler.

 • arda

  oğlum 18 yaşında ve bu yıl liseyi bitiriyor. atpl eğitimi almasını istiyorum.ancak bu eğitimi alsa bile hava yolu şirketleri üniversite ve İngilizce koşulu arıyormu? atpl eğitim süresi ve toplam konaklama dil eğitimi ve tüm pilotaj eğitiminin ücreti ne kadardır.? teşekkürler

  • Uzman Danışman

   Arda Bey,

   Öncelikle ATPL eğitimi üniversite eğitimi yerine geçmediği için mutlaka bir üniversite eğitimi alması gerekecektir. Türkiye’de ve Dünya’da neredeyse tüm havayolları bu şartı koşmaktadır. Bu konuda bizimle telefon ya da ofis görüşmesine gelmenizi rica ediyoruz.

 • önder ege

  uçak bakım lisesi mezunuyum ukayna’da pilotaj eğitimi veren üniversiteler hakkında bilgi alabilir miyim?

  • Uzman Danışman

   Merhaba Önder Ege,

   Ukrayna’da üniversite ve pilotaj eğitimi almak istiyorsan mutlaka bizimle iletişime geç!

 • Nazlı

  Fiyat hakkında bilgi alabilirmiyim?

  • Uzman Danışman

   Nazlı Hanım,

   Pilotaj konusunda sizlere detaylı fiyat bilgisi için lütfen bizlerle iletişime geçin. Mail, telefon yada ofis görüşmesi olarak. Teşekkürler.

 • hayreetin

  dil+üniversite+pilotaj eğitimi ücretini öğrenebilir miyim?

  • Uzman Danışman

   Hayrettin Bey,

   Ukrayna’da Dil eğitimi, Üniversite Eğitimi ve Pilotaj eğitimi için sizlere tam bilgi paylaşabilmemiz için info@alimedu.com adresine iletişim bilgilerinizi göndermenizi rica ediyoruz.

Bir cevap yazın

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için bizlerle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sizde mühendislik veya havacılık bölümlerinde eğitim almak istiyorsanız, Dünya’nın en iyi üniversiteleri sıralamasında yer almaktadır. Türkiye’de YÖK tarafından denkliği bulunmaktadır.

Harkov Ulusal Havacılık Üniversitesi
Güçlü olduğu bölümler:, Mühendislikler ve Havacılık